Články

PŘEČTĚ SI TROCHU VÍC

Sýkory, vrabci, zvonci. Tady je situace velmi jednoduchá. Pořiďte si téměř jakékoli kryté krmítko, kde můžete nasypat směsi zrnin a umístěte je na místo, kde je dostatečný rozhled a které je dobře přístupné pro doplňování krmení. Může být na okně nebo na kůlu na zahradě či v parku. Přehledné místo umožní snadné pozorování toho, co ke krmítku létá a...

Ve středu 15.11.2023 proběhla přednáška pana Blažka o situaci ohledně ovzduší v naší obci. Kromě těchto faktů nás pan Blažek krátce seznámil s historií meteorologie a klimatologie, hydrologie a vzniku Českého hydrometeorologického ústavu. Na závěr připojil několik zajímavostí ohledně měřících stanic ČHMÚ v Novém Malíně a Šumperku.

Založení spolku Malínský kulturní a osvětový spolek (MKOS) jsem iniciovala na podzim 2022 a přizvala ke spolupráci paní Lucii Gieslovou a Martinu Janíčkovou. O tom jak to bylo si můžete přečíst zde, Postupně se přidaly také Eliška Matějčková a Pavla Kubová.

Hodina Země

25.03.2023

Místo konání: u vás doma a jinde v ČR a ve světě

Dnes je Den spánku a jak jsme slíbili, zveřejňujeme materiály ze středeční přednášky. Naleznete zde Zásady spánkové hygieny (zdroj: Ikem Praha) a tipy na vyzkoušení několika technik, které pomohou s usínáním.

© 2023 MKOS | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!