Projekt "Bezpečně do školy i ze školy"

Ve čtvrtek 24.11.2022 se podařilo v Novém Malíně realizovat unikátní akci "Vidět a být viděn". Děti, které se akce účastnily ve školkách i na základní škole, byly nadšené nejen z praktických a zábavných přednášek příslušníků Policie ČR, z možnosti vzít do ruky některé z policejních pomůcek, ale také si mohly prohlédnout vybavený policejní vůz dopravního inspektorátu PČR v Šumperku. Děti v MŠ dostaly od policistů omalovánky a větší děti reflexní pásky. 

Věříme, že akce zaujala i rodiče a ostatní řidiče projíždějící naší obcí, které přítomnost policistů na přechodech v ranní špičce viditelně přiměla ke zpomalení jízdy. Takovou ohleduplnost bychom si pro všechny chodce přáli neustále. S nápadem na celou akci přišla paní Ing. Ivona Štrbíková, která jej společně s paní Lucií Gieslovou a Martinou Janíčkovou rozpracovaly do detailů a organizačně zajistily. K úspěšné realizaci přispěl také pan Ing. Petr Kuba. Akce proběhla ve skvělé spolupráci s paní ředitelkou Mgr. Janou Švábovou, která organizačně spolu s kolegyněmi z MŠ/ZŠ zajistila hladký průběh ve školách, pana starosty Mgr. Štencla a ostatních zaměstnanců obce Nový Malín. 

Celá akce by se však nemohla odehrát bez přítomnosti tří policistů z obvodního oddělení Policie ČR v Šumperku, kterým srdečně děkujeme za jejich čas a za jejich nadšení, kterým dětem předávali potřebné informace. zástupci PČR hodnotili tuto akci jako ojedinělou.

Projekt jsme zakončili on-line dotazníkem, na jehož základě se ukázalo, že projekt byl vnímán spíše smysluplně a s potenciálem ho opakovat a zařadit do programu vzdělávání v našich školách pro předškoláky a žáky 2. a 6. tříd základní školy. Pokračovat chceme v dubnu 2023 po projednání s ředitelkou MŠ/ZŠ.

Článek o naší akci si můžete přečíst na webu Policie ČR.

Seznamte se s dokumenty k projektu:

  • Koncept projektu
  • Informační leták pro rodiče a občany
  • Vyhodnocení akce

UKONČENÍ PROJEKTU

Nepodařilo se nám prosadit pokračování projektu v jarní fázi a zahrnutí do programu prevence bezpečnosti naší ZŠ, tak aby se akce opakovala každý rok. Škola má již dostatek svých preventivních programů. Přesto, kdyby měl někdo zájem, neváhejte nás kontaktovat, připravíme vám program na míru ve vaší obci.

Jarní fáze projektu měla zahrnovat společnou akci s Knihárnou, pro MŠ a první stupeň. Děti by prostřednictvím pohádek o dopravních značkách získávali další znalosti a dovednosti. V plánu byly i pracovní listy, tvorba obrázků s dopravně preventivní tématikou a jejich vystavení na frekventovaných místech v obci, aby působily i na ostatní spoluobčany.

Navrhovali jsme opakovat podzimní akci pro předškoláky, druhé a šesté třídy, kdy dopravní policisté by již měli dopravní prevencí v jednotlivých třídách. Spojené by to bylo opět s přítomností policistů ČR na přechodech v naší obci a s ukázkou vybaveného vozu PČR DI. 

Jedním z možných důvodů, proč akce nebyla přijata, byla potřeba některých zastupitelů za Perspektiva pro Nový Malín prezentovat tuto akci jako akci tohoto volného politického sdružení, což rozhodně nebyla, i když Lucie, Martina a Petr jsou jejími aktivními "členy". 

© 2023 MKOS | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!