Ukázka práce asistenčního psa

S Balúem jsme v polovině ledna 2023 byli v naší místní školce - dolní MŠ Nový Malín na pozvání paní učitelky Aleny Ramešové. Děti byly úžasné, spolupracovaly a zajímaly se. Děti se seznámily s tím, jak o psy pečovat a jak se k nim chovat. Nejvíc se jim líbilo sundávání rukavic a ponožek, ukázali jsme jim, co vše Balú umí. Všechny chtěly vidět zuby a pohladit si pejska. Některé děti dokonce věděly i to, co různí speciálně vycvičení psi dělají. MŠ přispěla na dobroty pro asistenční pejsky ve výcviku Helppes částkou 800,- Kč. Srdečně děkujeme. 

Podobná ukázka proběhla v roce 2023 v MŠ Postřelmov, horní MŠ Nový Malín, MŠ Bohutín, MŠ Malíček v Zábřehu, SŠ, ZŠ a MŠ Třebízského v Šumperku.

V létě proběhla ukázka pro pacienty Lázně Bludov.

V listopadu 2023 jsme s Balúem složili canisterapeutické zkoušky u Aura Canis, z.s.

Máte-li zájem o canisterapeutickou ukázku, individuální terapii nebo skupinový program, kontaktujte nás.

Ivona Štrbíková & Balú

Asistenční a canisterapeutický pes Balú
Asistenční a canisterapeutický pes Balú

O ASISTENČNÍCH PSECH

Asistenčního psa Balúa, kterého pro potřeby kardiaka vycvičila organizace Helppes - centrum výcviku psů pro postižené o.p.s.

Organizace Helppes cvičí asistenční a signální psy pro děti i dospělé, pro pacienty s diabetem, kardiaky, pro lidi s pohybovým postižením, s epilepsií, a také vodící psy pro nevidomé.

Psi svým majitelům pomáhají např. s podáváním věcí, manipulací se světly, skříňkami a šuplíky, oblékáním i vysvlékáním. Umí také zachytit blížící se záchvat a upozornit tak svého majitele. Jsou nápomocni i po psychické stránce, kde svou blízkostí a vnímavostí pomáhají svým majitelům lépe zvládat úzkosti z nového prostředí nebo s komunikaci. Každý pes je speciálně vycvičen pro potřeby svého budoucího majitele. Ročně organizace vycvičí a předá mezi 15-30 psy.

Pokud víte o někom, kdo by pomoc asistenčního psa uvítal, nebo pokud vás zajímají další informace o tom, jak výcvik probíhá nebo jak se můžete zapojit i vy (stát se například vychovatelem štěněte vybraného pro výcvik asistenčního psa), navštivte webové stránky organizace Helppes nebo Facebook.

© 2023 MKOS | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!