19.4. - Minikurz První pomoci

19.04.2023

Nastávají dny, kdy budeme mnohem více pobývat v přírodě, na táborech, dovolených. Připravili jsme pro vás mini kurz první pomoci, kde si můžete připomenout zásady a především se dozvědět, jak nejefektivněji postupovat v různých situacích, se kterými se může setkat každý z nás, ať už doma nebo kdekoliv v přírodě a na cestách. Kurz je vhodný jak pro dospělé, tak i pro děti 2. stupně a středních škol.

Zde si můžete pustit instruktážní video, jak může i malé dítě poskytnout první pomoc dospělému muži.

Představujeme naše hlavní instruktory:

  • Roman Šrom je multifunkční člověk, hasič, záchranář, instruktor autoškoly. Nasazení pro druhé je každodenní součástí jeho života. Jako profi hasič likviduje požáry, zasahuje při dopravních nehodách nebo úniku nebezpečných látek, bývá nasazen v případě živelných pohrom nebo při ekologických haváriích. Zajišťuje technickou pomoc a pomáhá při mimořádných událostech, a to zejména v ochraně obyvatelstva při krizovém řízení (vzpomeňme na dobu covidovou). Je krajským velitelem organizace Czech SAR Team (Search And Rescue), která se věnuje pátrání po pohřešovaných osobách v ČR a také výuce první pomoci na úřadech, ve školách a podobně. Czech SAR team zajišťuje také zdravotní dohledy na kulturních, sportovních a společenských akcích.Roman je člověk, kterému se jeho práce stala zábavou a koníčkem, a neustále rozšiřuje své dovednosti a znalosti - v současné době studuje na řidiče rychlé záchranné služby. Jeho dalším plánem je absolvovat kurz vodního záchranáře.
  • MUDr. Mgr. Veronika Solařová absolvovala Lékařskou fakultu a filozofickou fakultu obor psychologie Univerzity Palackého v Olomouci. Od roku 2001 pracovala na dětském oddělení v šumperské nemocnici. V roce 2015 složila atestaci z alergologie a klinické imunologie. V současné době pracuje jako hlavní lékařka v Alergo Centrum s.r.o. Je členkou České společnosti alergologie a klinické imunologie a členkou skupiny potravinové alergie - PAPRSK.  
  • Šárka Šromová, členka Czech Sar Team
© 2023 MKOS | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!