23.5. PRVNÍ POMOC U DĚTÍ

23.05.2024

Srdečně zveme na další přednášku z cyklu POVÍDÁNÍ O ZDRAVÍ na téma POSKYTOVÁNÍ PRVNÍ POMOCI U DĚTÍ. Tentokrát s paní Marianou Hubáčkovou, která se první pomoci věnuje celý svůj profesní život. V současné době pracuje v Nemocnici Šumperk.

ČTVRTEK 23.5.2024, OD 17 HOD, ZASEDACÍ MÍSTNOST OBECNÍHO ÚŘADU NOVÝ MALÍN 

PRVNÍ POMOC U DĚTÍ

Každý rodič zná ty chvíle, kdy děti začínají objevovat svět kolem sebe. Dětská zvědavost je přirozená a nezbytná pro další vývoj. I když každý z nás ví, že nejlepší zážitky jsou ty, které máme z první ruky, příjemné i nepříjemné, může se někdy stát, že některé jsou horší, než bychom si přáli. Ať už jsou rodiče při péči o své děti sebepečlivější, nemohou zabránit všem nešťastným událostem. Je však možné minimalizovat riziko nebezpečí, připravit se na "nejhorší" a pokud možno vědět, kde a jak správně zasáhnout. Proto je užitečné naučit se poskytovat první pomoc dětem i dospělým.

Co dělat, když dítě přestanete dýchat? Co je to resuscitace? Jak reagovat na další možné stavy ohrožení zdraví dítěte jako jsou vyražený dech, vdechnutí cizího tělesa, popáleniny, zasažení elektrickým proudem, krvácení, zlomeniny, amputace, tonutí, přehřátí, poleptání, poranění hlavy, pokousání, alergická reakce, laryngitida nebo křeče při horečkách.

Praktické zkušenosti vám pomohou v případě nouze reagovat klidně. Pokud vás téma zaujalo a chcete se něco nového naučit nebo zdokonalit, připojte se k nám na přednášku.

© 2023 MKOS | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!