Oznámení o změnách ve spolku

10.10.2023

Založení spolku Malínský kulturní a osvětový spolek (MKOS) jsem iniciovala na podzim 2022 a přizvala ke spolupráci paní Lucii Gieslovou a Martinu Janíčkovou. O tom jak to bylo si můžete přečíst zde, Postupně se přidaly také Eliška Matějčková a Pavla Kubová. 

Prvotní nadšení a těšení ze spolupráce vyprchalo z důvodu rozdílných názorů na vzájemnou spolupráci a spolupráci s obcí. Na konci května na schůzi jsem požádala Lucii a Martinu, aby zvážily své působení ve spolku na pozicích v radě, a nato se letos v září Lucie, Martina a Eliška rozhodly ukončit spolupráci s MKOS. Ukončení spolupráce avizovala i Pavla ke konci roku 2023. Děkuji za jejich přínos především v realizaci Velikonoční dílny pro děti, Láskovníku a Snídaní v trávě a spoluorganizaci některých přednášek.

Pro mě jedním z hlavních důvodů byla také politická angažovanost Lucie, Martiny a Pavly ve sdružení Perspektiva pro Nový Malín, protože spolek byl díky tomu vnímaný jako kulturní sekce sdružení Perspektiva. 

MKOS je nepolitický a přeji si, aby aktivity a činnost, kterou děláme, nebyly nadále s místní politikou jakkoliv spojovány. Malínský kulturní a osvětový spolek žije dál!

Ing. Ivona Štrbíková, předsedkyně MKOS 

PROTOŽE TADY TO MILUJEME!

© 2023 MKOS | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!