První pomoc u dětí

27.05.2024

Předposlední květnový čtvrtek jsme v cyklu POVÍDÁNÍ O ZDRAVÍ přivítali paní Mgr. Marianu Hubáčkovou z Nemocnice Šumperk s tématem POSKYTOVÁNÍ PRVNÍ POMOCI U DĚTÍ. 

Paní Mariana se urgentní medicíně věnuje celý svůj profesní život, jak prakticky, tak i vzdělává odbornou veřejnost. Proto jsme rádi, že přijala pozvání, a pro nás laiky připravila rychlého průvodce, jak na to, když je našim dětem úzko. 

Co dělat, když dítě přestanete dýchat? Co je to resuscitace? Jak reagovat na další možné stavy ohrožení zdraví dítěte jako jsou vyražený dech, vdechnutí cizího tělesa, popáleniny, zasažení elektrickým proudem, krvácení, zlomeniny, amputace, tonutí, přehřátí, poleptání, poranění hlavy, pokousání, alergická reakce, laryngitida nebo křeče při horečkách.  - všechna témata jsem probrali a děkujeme, že paní Mariana nám poskytla svou prezentaci, kterou si můžete stáhnout. (kromě toho pod fotogalerií najdete ještě další dvě brožury, které jsou k dispozici z internetu. 

Účastníci přednášky přispěli dobrovolným vstupným ve výši 1600 Kč, celou částku věnujeme spolu na konci roku spolu s dalšími částkami Nadaci Dobrý anděl jménem občanů Nového Malína. V tuto chvíli máme nastřádáno 2850 Kč.

© 2023 MKOS | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!