Ukliďme Nový Malín 6.4.2024

09.04.2024

Uklidili jsme Nový Malín. V sobotu 6.4.2024 jsme společně pomohli přírodě a sběrem odpadu zlepšili prostředí v obci a kolem naší krásné obce, kde to máme rádi. 

A může za to skvělá parta dobrovolníků v celkovém počtu 54 lidí, z toho 33 dospělých a 21 dětí. Podstatnou část dobrovolníků tvořili místní dobrovolní hasiči a mladí hasiči. Prostě všichni, kdo se jakkoliv zapojili, jsou HRDINOVÉ! 

Dobrovolníci sesbírali odpad do 33 pytlů, odhadem se jednalo o cca 400 kg směsného odpadu - tj. převážně plasty, plechovky, sklo, vajgly, železo, pneumatiky, ale taky monitor, počítač, myš k PC a telefon s nabíječkou (o pytlu plném psích bych radši pomlčela, ale nejde to). Plasty a plechovky, co šlo, jsme třídili, sklo i rovnou do kontejneru. Nejvíce se vyskytovaly lahve a plechovky od alkoholu, malé plastové panáky, energeťáky a limonády. S rozvozem dobrovolníků na odlehlejší místa a svozem odpadu nám pomáhali Jirka a Pepa. Dobrovolníci na cestu dostali jablíčka, oplatky, něco k pití. Po návratu na ně čekal buřtguláš a taky bezlepková a vegetariánská varianta s hlívou a mrkví. A nesmím zapomenout na sušenky od paní Lenky.

Uklízelo se po celé obci, v uličkách, na cyklostezce k Šumperku, nad cihelnou, na Krásném, kolem Hrabišínského potoka přes letiště, v třešňové aleji a v aleji za školou, u studánky, u křížku, na poldrech, kolem račího potoka i směrem na pískovnu a kompostárnu, kolem cest. Někde jsme to nezvládli. A s tím nám pomohly od pondělí 8.4. děti z místní ZŠ. Na zaměstnance Provozní v pondělí čekaly pytle na úklid u brány a asi ještě nějaký "doúklid". 

Nebuďme lhostejní k našemu okolí. Příroda za nás náš nepořádek neuklidí. Po obci je poměrně dost košů (i na psí exkrementy) a budou se doplňovat, máme k dispozici sběrný dvůr a kompostárnu - tak prosím nevozte odpad do lesa a na louky, za humny vašich domů a za domy sousedů - je to naše obec. 

DÍKY Z CELÉHO SRDCE.

Ivona

Více fotek v albu na Faceboku @malinskykos 

© 2023 MKOS | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!